Za nami Gala II Plebiscytu Żeglarskiego Dar Opola. Było szantowo i żeglarsko.

Wieści z Kubryku |
Cenrum Wystawienniczo - Kongresowengresowe |
2019-04-13 |
4292

Po raz pierwszy opolscy żeglarze abordażem zdobyli Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, które 13 kwietnia zamieniło się w wielką tawernę. Do Opola spłynęli wszyscy. Byli żeglarze z Nysy, Brzegu, Kędzierzyna, Otmuchowa, Turawy, Dobrzenia, Opola oraz Gdańska, Warszawy, Wrocławia i wielu innych miejscowości naszej najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Było około 400 osób.
Pierwszą część gali poprowadzili na zmianę Krzysztof Ściepłek, Marek Szurawski oraz Ryszard Sobieszczański. Podczas tej części, galę uświetnił zespół Flash Creep
Na początku gali zostały wręczone Nagle Daru Opola w kategorii „Zespół brzegowy”. To nowa kategoria stworzona z myślą o tych, bez których pomocy wielu rzeczy w opolskim żeglarstwie nie udało by się zrobić. Taką nagrodę otrzymali: Prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza. Dziękujemy Wam za wsparcie.
Kolejne Nagle Daru Opola zostały przyznane w kategorii „Rozwój żeglarstwa na Opolszczyźnie” Tę nagrodę otrzymali: Studenckie Koło Żeglarskie „Szekla” oraz Klub Wodniacki przy GOK w Dobrzyniu Wielkim.
Po raz kolejny przyznaliśmy nagrodę "Za dobrą żeglarską robotę". Tym razem otrzymali ją Andrzej Dembiński z Portu Jachtowego Krapkowice i Tadeusz Gromada z Klubu Żeglarskiego Nysa.
Po kolejnym kojącym występie Flash Creep przeszliśmy do najważniejszego punktu programu, czyli wręczenia nagród przyznanych przez Kapitułę Opolskich Kapitanów, którą tworzyło grono składające się z opolskich kapitanów, komandorów oraz fotografów.
W kategorii Żeglarz Roku, Nagiel Daru Opola otrzymał Krzysztof Matuszewski z Opola.
W kategorii Żeglarz Sportowy Roku, Nagiel Daru Opola otrzymała Karolina Jałoszyńska z Klubu Żeglarskiego Nysa.
W kategorii Wydarzenie Żeglarskie Roku, Nagiel Daru Opola otrzymał Jacht Klub Opolski za organizacje Mistrzostw Polski Catamaranów TOPCAT 2018 Turawa.
W kategorii Rejs Roku, Nagiel Daru Opola otrzymał Krzysztof Matuszewski za Rejs -Columbiada 2017.
W kategorii Film Żeglarski Roku, Nagiel Daru Opola otrzymał Jacht Klub Opolski za film Bojery Turawa 2018.
W kategorii Zdjęcie Żeglarskie Roku, Nagiel Daru Opola otrzymała Zuzanna Raff za cykl zdjęć pt. „Różne oblicza żeglarstwa”.
W ostatniej kategorii Opowieść Roku, Nagiel Daru Opola otrzymał Ryszard Sobieszczański za album: „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa”.
Pierwszą część gali, zakończyliśmy inscenizacją wielkiej Bitwy Morskiej oraz przyznaniem Nagli Daru Opola trzem najlepiej ocenionym przez internautów projektom. W tej bitwie, która trwała od 4 do 24 marca 2019 oddano 40315 punktów na 54 projekty. Trzecie miejsce otrzymał projekt fotograficzny "Ach te baby…" pod którym podpisały się: Michalina Domańska-Zbawczuk, Katarzyna Gadzała, Małgorzata Idźkowska-Kawecka, Małgorzata Leszka, Agnieszka Konior i Agnieszka Okupniak. Drugie miejsce otrzymała Zuzanna Raff za projekt fotograficzny „Rózne oblicza żeglarstwa”. Bitwę morską wygrała Karolina Jałoszyńska- "Sportowy Żeglarz Roku". Szczegółowe wyniki na stronie www.daropola.pl
Drugą część gali uświetnił swoim koncertem zespół Stare Dzwony w składzie Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, Andrzej Korycki oraz gościnnie Dominika Żukowska.
Po gali przenieśliśmy się do Biesiady Opolskiej, gdzie mimo małej sceny fantastycznie zagrał Flash Creep oraz Marek Szurawski. Wieczór jak na żeglarzy przystało, zakończyliśmy o piątej rano.
Nam się podobało, mamy nadzieję że Wam też.
Wielkie podziękowania dla:
- Dyrektora CWK Pana Patryka Stasiaka oraz Kamila Niesłonego za fantastyczną pomoc i wsparcie.
- Akustykom i oświetleniowcom z firmy Ragtime za świetne nagłośnienie i oświetlenie całej gali.
- Naszym przyjaciołom z Jacht Klubu Opolskiego za pomoc przy udekorowaniu sceny.
- Andrzejowi Kopytce za użyczenie żagli
- Łukaszowi Śmierciakowi - Naczelnikowi Wydziału Promocji Urzędu Miasta za ogromną pomoc.
- Agnieszce Okupniak – Naczelnikowi Wydziału promocji Urzędu Marszałkowskiego za ogromną pomoc.
- Tomaszowi Kunstlerowi oraz Monice Czyżewskiej za wsparcie organizacyjne, tawernę i za to że zawsze możemy liczyć na Biesiadę Opolską i Matecznik.
- Ekipie Radia Opole za rejestracje koncertu i patronat medialny.
- Ekipie TVP Opole za patronat medialny
- Maćkowi Dominikowi za serwis fotograficzny
- Całek ekipie „Ach te baby…” za pomoc przy organizacji gali.
- Całej ekipie Pieśni spod żagli za kawał dobrej roboty.

Teraz pozostało nam zachęcić Was do szykowania się do III Plebiscytu. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok co najmniej w tym samym składzie.


Zobacz Także