XX Lecie Banana Boat- po koncertowo

Shantowanie |
Filharmonia Opolska |
2014-12-12 |
1014
11 XII 2014 znów zabrzmiała pieśń żeglarska w Filharmonii Opolskiej. Mimo, że grudzień i szalejący orkan nad Wyspami Brytyjskimi, to po raz kolejny udało nam się zrobić coś fajnego dla Opolan. Już od godziny 17 Radio Opole prowadziło program na żywo z Filharmonii Opolskiej. Były wywiady oraz pieśni spod żagli na antenie. O 19:00 na scenie wybiły trzy pełne szklanki i odpłynęliśmy. Radio transmitowało koncert na żywo. Na scenie pojawili się Shantażysci. Nasze Stowarzyszenie wspiera ten zespół, bo to w końcu nasze chlopaki i są z nami od początku. Niewiarygodne jak Shantażysci zmienili się, dojrzeli, jak cudnie zabrzmieli na dużej scenie Filharmonii.
O 19:50 w pieknej scenerii klubu muzycznego FO otwarliśmy wystawę: "Czas na morze" Ryszarda Sobieszczanskiego, która przeniosła nas na pokłady dużych żaglowców i małych jachtów. Przenieśliśmy się nad morza: Bałtyckie, Północne, Śródziemne i Ocean Atlantycki. Dla tych którzy chcieliby zatrzymać tę fotograficzną morską podróż został wydany kalendarz na 2015 rok przezentujący wybrane fotografie z wystawy.
O 20:30 rozpoczął się koncert Banana Boat z okazji XX lecia istnienia zespołu. Długo nie trzeba było czekać, by sala zaśpiewała. Energia jaka biła ze sceny udzieliła sie wszystkim. Tradycyjnie przy pieśni: "Zęza" na scenę wywołane zostaly dzieci i zaczęło się pompowanie. Zaczynało wrzeć, a finał był wyjątkowy. Po raz pierwszy publiczność została zaproszona na scenę do wspólnego śpiewania i tak zdecydowana wiekszość publiki pojawiła się na niej, co zaowocowało wspólnym odśpiewaniem 100 lat. Koncert zakończył się spotkaniem w foyer Filharmonii Opolskiej, gdzie można było nabyć kalendarze, śpiewniki oraz płyty, a także otrzymać pamiątkowy podpis zespołu Banana Boat.
Ten wieczór przeszedł do historii, jako wyjątkowe dla nas wydarzenie i mamy nadzieję, że Zarząd Województwa Opolskiego zrobi wszystko, by Filharmonia Opolska mogła funkcjonować nadal z korzyścią dla odbiorców różnorakiej muzyki, a takie stowarzyszenia jak nasze mogły realizować swój program skierowany do mieszkańców województwa opolskiego.
Chcemy bardzo podziękować:
Zespołom Shantażyści i Banana Boat za kapitalny wieczór.
Dyrektorowi Waldemarowi Olszewskiemu oraz całej ekipie Filharmonii Opolskiej za zaufanie, fantastyczną współpracę i za to że Pieśni spod żagli mogą grać w takiej instytucji.
Dyrektorowi Programowemu Jackowi Łuczakowi oraz całej ekipie Radia Opole za to, że możemy zawsze na Was liczyć.
Redaktorowi Naczelnemu Nowej Trybuny Opolskiej Krzysztofowi Zyzikowi za wsparcie naszych działań.
Ewie Zaleskiej szefowej Drukarni Lega z Opola oraz całej ekipie za wsparcie poligraficzne naszych przedsięwzięć.
Ale szczególnie chcemy podziękować opolskiej publiczności, która nas nie zawodzi i jest z nami na tych koncertach.
Bardzo Wam dziękujemy.
Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne
Pieśni spod żagli

Zobacz Także