Szkocka Trupa w cyklu Pieśni spod żagli

Shantowanie |
Tawerna Kubryk |
2015-12-18 |
825
Zapraszamy serdecznie na ostatni w tym roku koncert z cyklu: „Pieśni spod żagli”. Chcemy Was zachęcić do małego podsumowania żeglarskiego roku 2015. W tym roku opolscy żeglarze brali udział w wielu rejsach. Począwszy od historycznych dokonań: „Selma Expedition” która zapłynęła najdalej na południe, poprzez udział w Bitwie o Gotland czy Polonez Cup. Były rejsy na żaglowcach STS Kapitan Borchardt i STS Pogoria. Były rejsy po morzach: Śródziemnym, Tyreńskim, Jońskim, Liguryjskim, Egejskim, Bałtyku i Adriatyku. Były wyspy Kanaryjskie, Greckie, Korsyka, Malta itd. Można by jeszcze wymieniać. Ważne, że pływamy, odwiedzamy nowe dla nas porty, poznajemy nowe akweny. Przybywa kapitanów, sterników morskich i żeglarzy. Dlatego zachęcamy Was byście pokazali filmy, zdjęcia z Waszych rejsów i poopowiadali o tym gdzie byliście. Mamy dla Was nagrody
Gościem specjalnym naszego wieczoru będzie: „Szkocka Trupa”, która po raz pierwszy wystąpi w Opolu. Trio założone w 2004 roku składa się z bardzo znanych muzyków sceny piosenki żeglarskiej. Henryk Czekała ”Szkot” lider Mechaników Shanty, Kamil Piotrowski z zespołu Sąsiedzi oraz Jacek Kądziołka z Oj Tamów czy Trzeciej Miłości.
ZNANE I LUBIANE ŻEGLARSKIE HITY – to hasło przewodnie wszystkich koncertów Szkockiej Trupy. Niezmienny jest za to program koncertów - są to zawsze ulubione utwory lidera, a wśród nich są i te dawne pieśni folkowe, oparte o źródła amerykańskie czy irlandzkie, jak i współczesne piosenki żeglarskie, zarówno autorstwa Czekały (znane dobrze fanom z repertuaru Mechaników Shanty czy Ryczących Dwudziestek) oraz Jerzego Porębskiego, Witka Zamojskiego, Marka Szurawskiego, Tomka Opoki, Janusza Sikorskiego, Andrzeja Koryckiego i wielu, wielu innych. Oczywiście, jak przystało na wytrawnego szantymena, w programie nie brakuje także szant - marynarskich pieśni pracy dawnych pokładów. Tylko na koncertach Szkockiej… można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny jak „Hiszpańskie dziewczyny”, „Cztery piwka”, „Umbriaga”, „Jacht rock’n’roll” „Molly Malone”, „Klipry”, „Wzgórza Walii”, „Maui” czy szanty „Sześć błota stóp”, „Emma”, „Johnson’s Girls” - jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane. Dzięki otwartej, muzycznej formule i różnorodnemu repertuarowi, koncerty tria są mega ciekawe, zaskakujące i naładowane ogromna dawką humoru. Szkot ma bardzo dobry kontakt z publicznością, reaguje na emocje, które jej towarzyszą, potrafi wciągnąć ją do zabawy i wspólnego śpiewania. I dlatego wieczór zapowiada się hucznie i na wesoło, choć zdarzy nam się zaśpiewać żeglarską kolędę bo święta tuż, tuż.
Zapraszamy Was serdecznie na ten niepowtarzalny wieczór, zabierzcie swoje załogi, przyjaciół, znajomych i rodzinę. Odłóżcie na chwilę świąteczne porządki, szał zakupów i pieczenie pierników. Rozrzućcie wici o koncercie. Przynieście na pendrive zdjęcia i filmy. Pochwalcie się gdzie byliście. Powspominajmy i posnujmy marzenia o przyszłych rejsach no i oczywiście wypijemy za tych co na morzu.
18 grudnia 2015 godz. 20:00 (piątek)
Tawerna Podróżników Kubryk
Opole-Rynek

Zobacz Także