Szanty w Operze

Shantowanie |
Opera Śląska |
2016-05-13 |
1127
Dnia trzynastego każdego miesiąca każdy z nas dokładniej spogląda pod nogi, baczniej obserwuje otoczenie i unika ryzykownych posunięć.
Wszak trzynastka źle się kojarzy. Siedzieć w domu czy wyjść? o to jest pytanie. My znaleźliśmy doskonałe miejsce, gdzie możesz komfortowo i oczywiście bezpiecznie, bo wszak to trzynasty, przeczekać feralny czas.
W piątek, 13 maja na dużej scenie Opery Śląskiej w Bytomiu odbędzie się niezwykłe wydarzenie w Polsce.
"Szanty w Operze" to festiwal, który przeciera muzyce żeglarskiej jeden z niewielu nieprzetartych dotąd przez nią szlaków. Niecodzienne miejsce i wyjątkowa data daje nam powód, by zamiast siedzieć w domu, dać się ponieść morskim surowym pieśniom i wyruszyć w muzyczną podróż szlakiem kapitanów, piratów i zwykłych żeglarzy.
Tego wieczoru, na bytomskiej scenie pojawią się zespoły z absolutnej czołówki polskiej sceny marynistycznej.
- RYCZĄCE DWUDZIESTKI - zespół legenda, który koncertował na prawie wszystkich kontynentach i który od ponad 30 lat tworzy żeglarskie przeboje, śpiewane na "mokrych szlakach”, od Śląska po Bałtyk
- PERŁY I ŁOTRY – doskonali muzycy, współtworzący najważniejsze festiwale żeglarskie w Polsce, występujący na najważniejszych festiwalach marynistycznych na świecie, którzy w przeciągu kilku chwil potrafią znaleźć wspólny język z publicznością.
- NORTH CAPE - gospodarz wieczoru, który od ponad dwudziestu lat prezentuje na polskich scenach, a także na największych imprezach folkowo-żeglarskich w Europie tradycyjne szanty oraz nowocześnie zaaranżowane pieśni żeglarskie, wykonywane wyłącznie a’cappela. Od listopada w skład grupy wchodzi Krzysiek Ściepłek, wokalista naszego opolskiego zespołu Shantażyści.

Jeśli jesteś przesądny, to dobrze. Posłuchaj, jak brzmi muzyka marynarzy – najbardziej przesądnych ludzi, jakich zna świat.
Jeśli jesteś fanem szant to jeszcze lepiej. Przybądź i baw się przy swoich ulubionych dźwiękach w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest Opera Śląska w Bytomiu.
My, wspólnymi siłami zapewnimy Ci potężną dawkę dobrej energii, która odczaruje zły urok.

Zapraszamy serdecznie
Pieśni spod żagli objęło koncert patronatem i zachęcamy Was do tego by się z domu ruszyć.
13.05.2016 Opera Śląska, godz. 18:00
Bilety do nabycia:
http://opera-slaska.pl/lista/repertuar/maj/

Zobacz Także