Świąteczny prezent dla żeglarza- spraw mu radość

Wieści z Kubryku |
|
2018-12-08 |
1052
Wielkimi milami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas rodzinny, ale też czas prezentów.
Zachęcamy Was do zakupienia wyjątkowej pozycji na naszym lokalnym rynku żeglarskim, która będzie świetnym prezentem dla każdego żeglarza związanego z Opolszczyzną.

"Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa" autorstwa Opolanina kpt. Ryszarda Sobieszczańskiego.
Album formatu A-4 w twardej oprawie, wydany w 2018 roku w niewielkim nakładzie i niebawem z półki zejdą ostatnie sztuki.

Zawiera 464 strony pełne niepublikowanych zdjęć i historii. Znajdziecie tam rozdziały poświęcone monografiom opolskich klubów żeglarskich. Łącznie 29 historii najważniejszych opolskich klubów, drużyn i ośrodków takich jak CHOW czy LOK. Historię opolskich jachtów pełnomorskich i śródlądowych: m.in Daru Opola, s/y Biesa, Jotki-80, s/y Turawa/Miracle, a także pierwszego kabinowego jachtu na Opolszczyźnie i oczywiście wielu innych legendarnych opolskich jednostek.
Kolejny rozdział przybliża sylwetki opolskich kapitanów. Od najstarszych do najmłodszych tych znanych i tych mniej. W następnym rozdziale znajdziecie sylwetki legend opolskiego środowiska żeglarskiego.

W piątym rozdziale wypłyniemy w najciekawsze rejsy z udziałem Opolan, jakie odbyły się w latach 1957-2017. Odwiedzimy Londyn, Islandię, Korsykę, PIreus, Morze Rossa. Przepłyniemy Atlantyk i Pacyfik. Skoczymy pod Horn i na Alaskę. W tym rozdziale mnóstwo historii, anegdot z opolskich rejsów na Darze Opola, Biesie, Zawiszy, Aldisie i wielu wielu innych jachtach i żaglowcach.

W szóstym pościgamy się na cadetach, omegach i innych. Przypomnimy najważniejsze sportowe osiągnięcia naszych opolskich żeglarzy.

W siódmym pośpiewamy opolskie szanty i pieśni spod żagli oraz poczytamy żeglarskie książki napisane przez opolskich wodniaków.

Album zawiera niepublikowane do tej pory grafiki morskie Opolanina Rysia Drucha z Trenton N.J. USA.

Książka ze względu na ciężar i gabaryt będzie mieć wielorakie przeznaczenie. W wolnych chwilach można będzie ją poczytać i do tego namawiamy. Może stać się dla Was skarbnicą do snucia legend i bajd żeglarskich w tawernach i na pokładach. Dzięki niej staniecie się duszą każdego towarzystwa.

Każdy kto zakupi niniejsze wydawnictwo, otrzyma na życzenie specjalną dedykacją od autora.

Nakład książki jest niewielki, stąd jest to jedno z tych wydawnictw, które za jakiś czas nie będą dostępne w oficjalnej sprzedaży.
Cena albumu 100 zł. plus ewentualny koszt wysyłki (Na terenie Polski jako paczka 20 zł)

Album dostępny:
1. Probiernia Matecznik, Opole, ul. Koraszewskiego 15
2. Restauracja Rybna u Bogusia Lubonia. Turawa, Promenada 1.
3. Klub Nauta, Kędzierzyn Koźle u Komandora
4. Klub Fala Brzeg u Komandora
5. Allegro
6. zamówienie na adres email: dar.opola@interia.pl

Zachęcamy i pozdrawiamy Was serdecznie.

Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod żagli
Pieśni Spod Żagli

Zobacz Także