Premiera najnowszej książki kpt. Ryszarda Sobieszczańskiego pt. Klątwa Caipirinhi

Wieści z Kubryku |
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu |
2023-05-12 |
572
Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, autorem najnowszej książki prosto z morza pt. Klątwa Caipirinhi.

„Klątwa Caipirinhi” to historia krnąbrnego jachtu, który nie chciał płynąć na Bałtyk podczas rejsu dookoła Europy. Wszystko to odbyło się w okresie pandemicznym, w 2021 roku. Wyprawa rozpoczęła się w Šibenniku w Chorwacji i mimo przeciwności losu zakończyła w Świnoujściu. Autor, kpt. Ryszard Sobieszczański, wspólnie z kpt. Pawłem Białym i Robertem Urbaniakiem oraz z załogą zmagali się z ciągłymi awariami, sztormami i przede wszystkim kaprysami jachtu. Nie był to łatwy rejs, ale obfitował w niezliczoną ilość przygód, które zostały zawarte w niniejszej publikacji. Dodatkowo „Klątwa Caipirinhi” zawiera ponad trzysta świetnych zdjęć obrazujących te opowieści.

Spotkanie zostanie uświetnione recitalem pieśni spod żagli, w wykonaniu Anny Ciaszkiewicz.

Anna Ciaszkiewicz, z wykształcenia etnograf i fizjoterapeuta, związana ze sceną od ponad 20 lat, z gitarą – od dziecka. Jako dojrzała kobieta pojawiła się na scenie z autorskim, balladowym i nostalgicznym repertuarem, aby gitarową muzyką oraz poetyckim słowem nastrajać i leczyć ludzkie serca. Artystka melancholijna, nieco staroświecka i zakochana w „zwykłości”, którą unosi do rangi niezwykłości i małych cudów. Jest mistrzem dostrzegania tego, czego nie zauważają inni i respektowania mocy tych spojrzeń. Na scenie elegancka i skromna.
W programie „Za horyzontem” sięga po pieśni podszyte wiatrem i wodą, napisane przez artystkę i jej przyjaciół.

Podczas spotkania pokazana zostanie wystawa pt. "Tu wszystko się zaczęło" ukazująca opolskie akweny żeglarskie oraz zdjęcia z rejsu dookoła Europy.12 maja, godz. 18:00
namiot w ogrodzie WPB

Zobacz Także