Nok rei w cyklu Pieśni spod żagli

Shantowanie |
Opole stodoła |
2011-10-21 |
1152
Stodoła żeglarzy zaprasza na kolejny koncert z cyklu Pieśni spod żagli. Tym razem 21 X w najbliższy piątek o godz. 20:00 wystąpi grupa NOK REI z Częstochowy.

Zespól Nok rei powstał w październiku 2008 roku. Skład grupy tworzy pięciu przystojnych facetów, od lat związanych ze sceną szantową, tworzący wcześniej takie grupy jak: "Czterech na keje" czy "Leje na Pokład". O wysokim poiomie grupy świadczy fakt uczestnictwa jej członków w Akademickim Chórze Politechniki Częstochowskiej "Collegium Cantorum".
Repertuar zespołu w dużej części jest autorski, a za wszystkie aranżacje odpowiada Mariusz Skuza. Autorami tekstów są między innymi Jakub Morawa oraz Michał Konopelski. Zespół większość utworów wykonuje a cappella, sporadycznie używa gitary, low whistle, harmonijki oraz skrzypiec.
Nok rei może pochwalić się licznymi nagrodami zdobytymi na polskich festiwalach szantowych. I miejsce na Tratwie 2010, II miejsce na Szantkach czy III miejsce na II Warszawskich Inspiracjach Szantowych w 2010 roku oraz wielu innych.

Zobacz Także