Mechanicy Shanty w cyklu Pieśni spod żagli

Shantowanie |
Marina LOK Turawa |
2013-08-17 |
944
I powiem na początku: "wreszcie"
Udało się i to nie żart prima-aprilisowy.
17 sierpnia w sobotę gościć będziemy legendę polskiego folku marynistycznego, zespół MECHANICY SHANTY

Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne Pieśńi spod żagli oraz Marina Lok Turawa zaprasza serdecznie na koncert zespołu MECHANICY SHANTY.
17 sierpień, sobota, godz. 20:00 Marina Lok Turawa.
Tym razem gościć będziemy legendę polskiego folku marynistycznego. Zespół. powstał w 1985 roku i szybko zyskał duże uznanie wśród publiczności. Są laureatami większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce (Shanties w Krakowie, Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni, Świnoujskiego Wiatraka i wielu innych). Do tej pory Mechanicy koncertowali w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech i USA.
Fenomenem zespołu tworzonego przez sześć osób jest fakt, iż mieszkając w różnych miastach spotykają się regularnie by wspólnie grać i śpiewać i mają za sobą setki koncertów w całej Polsce i za granicą.
Do tej pory Mechanicy Shanty wydali cztery płyty:
Pierwszą "Mechanicy Shanty" wydaną na kasecie i LP, druga: „ Zapach Lądu" wydaną na kasecie. Kolejna płyta, tym razem na CD to "Live'97", a dwa lata później zespół nagrał płytę studyjną pt. "W granicach folku".
Mechanicy Shanty są twórcami takich przebojów jak: Dziki włóczęga, Żegluj, Maui, Green Horn, Irlandzki wędrowiec, Denis Land, Hiszpanka z Callao, Herzogin Cecille, Polka, Eliza Lee czy Sześć błota stóp oraz wielu innych, których nie sposób wymienić.
Każdy koncert w ich wykonaniu to niezwykła dawka energetycznego folku marynistycznego i szykuje się niezły wieczór
Bądźcie koniecznie. Tradycyjnie zaproście rodzine, przyjaciół i znajomych.
17 sierpień, sobota, godz. 20:00 Marina Lok Turawa

Zobacz Także