Mechanicy Shanty w cyklu Pieśni spod żagli

Shantowanie |
Opole-rynek |
2011-08-11 |
885

11 sierpnia, pod opolskim ratuszem wystąpił zespół Mechanicy Shanty. Wtedy poczuliśmy, że jest z nami moc. Na koncert Mechaników przyszło ponad półtora tysiąca osób. Nikt z nas ani z klubu Suterena (współorganizatora koncertu) nie spodziewał się takiej frekwencji. To tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że powołanie stowarzyszenia było dobrym posunięciem i że na tę muzykę jest popyt.
Gdyńska grupa powstała w 1985 roku  i szybko zyskała duże uznanie wśród publiczności. Są laureatami większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce (Shanties w Krakowie, Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni, Świnoujskiego Wiatraka i wielu innych). Do tej pory Mechanicy koncertowali w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech i USA. ewizji.
Fenomenem zespołu tworzonego przez sześć osób jest fakt, iż mieszkając w różnych miastach spotykają się regularnie by wspólnie grać i śpiewać i mają za sobą setki koncertów w całej Polsce.
Do tej pory Mechanicy Shanty wydali cztery płyty:
Pierwszą "Mechanicy Shanty" wydaną na kasecie i LP, druga: „ Zapach Lądu" wydaną na kasecie. Kolejna płyta, tym razem na CD to "Live'97", a dwa lata później zespół nagrał płytę studyjną pt. "W granicach folku".
Zespół nagrywa piątą płytę i część piosenek z tej płyty będziemy mogli usłyszeć na opolskim rynku.
Mechanicy Shanty są twórcami takich przebojów jak: Dziki włóczęga, Żegluj, Maui, Green Horn, Irlandzki wędrowiec, Denis Land, Hiszpanka z Callao, Herzogin Cecille, Polka, Eliza Lee czy Sześć błota stóp oraz wielu innych, których nie sposób wymienić.

Zobacz Także