Klub 50 i Shantażyści w cyklu Piesni spod żagli

Shantowanie |
Filharmonia Opolska |
2014-02-10 |
1134
Zapraszamy serdecznie na kolejny koncert w cyklu Pieśni spod żagli.
Tym razem scenę Filharmonii Opolskiej otwieramy dla opolskich artystów.
Gościć będziemy KLUB 50 i zespól SHANTAŻYŚCI.

KLUB 50
Muzyczna przygoda KLUBU 50 rozpoczęła się latem 2012 roku. Trzej przyjaciele: Darek, Janek i Marcin wybrali się na wspólny wypoczynek w góry do miejscowości o wdzięcznej nazwie Jagniątków. Wieczorami, zmęczeni wędrówkami po karkonoskich szlakach, przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem utwierdzali się w postanowieniu założenia zespołu muzycznego.
Od pomysłu przeszli bardzo szybko do realizacji i już 14 grudnia tego samego roku w Ośrodku Kultury w Paczkowie odbył się muzyczny wieczór pt. „Ludzie nie sprzedawajcie swych marzeń”. Liczba przybyłych na koncert przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Z wielką tremą, ale i z wielką radością, rozpoczęli swój pierwszy publiczny występ. To było prawdziwe spełnienie ich marzeń.
Zachęceni udanym debiutem organizują 23 marca 2013 r. Wieczór z szantami, po którym KLUB 50 zostaje zaproszony do zagrania koncertów w Polkowicach, Dąbrowie Niemodlińskiej, Nysie i Paczkowie. Przez całe lato zespół gra uliczne koncerty promujące Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TEREPACZKÓW, które tradycją sięgają 1989 r., a także bierze udział w Dąbrowskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną Zamczysko w Dąbrowie Niemodlińskiej i w wieczorze muzycznym „Czemu ciągle w góry gnam” w Paczkowie.

SHANTAŻYŚCI
Młody zespół z Lewina Brzeskiego, zafascynowany śpiewem a cappella. Zadebiutowali 3 marca 2010 r. na harcerskim festiwalu "Spotkanie Muzyczne" w Kędzierzynie-Koźlu. Od tej pory wzięli udział w wielu konkursach na festiwalach szantowych.
Ważniejsze sukcesy:
- III miejsce na II Ostrowieckich Spotkaniach Szantowych w Ostrowcu Świętokrzyskim
- III miejsce i nominacja do przeglądu konkursowego "Shanties" na XIII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach
- I miejsce na II Granicznej Kuźni Szant w Zgorzelcu
U nas zagrają również z pełnym instrumentarium.
Z boku relacja video z koncertu Sjantażystów

Zobacz Także