III Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" czas zaczynać

Wieści z Kubryku |
Opolskie |
2023-01-23 |
361
Za nami trudny okres covidowy, który spowodował wyhamowanie wielu działań o charakterze kulturalno-społecznym. Kiedy w kwietniu 2019 roku żegnaliśmy się z Wami na II Plebiscycie nie sądziliśmy, że na wspólne spotkanie przyjdzie nam czekać kilka lat. Do głowy nam nie przyszła myśl, że nadejdzie Armagedon, który spowoduje, że na następnej gali będzie nas mniej. Mimo nadal trudnych czasów uważamy, że raz rozpoczętą tradycje należy pielęgnować.

II Plebiscyt pokazał siłę naszego środowiska. Dla przypomnienia w ostatnim plebiscycie udział wzięło łącznie 56 projektów, co było dla nas organizatorów wielkim pozytywnym zaskoczeniem. W Bitwie morskiej oddano ponad osiemnaście tysięcy głosów a w gali udział wzięło ponad 400 osób.

Wejdźcie na naszą stronę Pieśni spod żagli i przypomnijcie sobie lub zobaczcie jak było w 2019 roku
https://piesnispodzagli.pl/art/za-nami-gala-ii-plebiscytu-zeglarskiego-dar-opola-bylo-szantowo-i-zeglarsko/136

My już bardzo stęskniliśmy się za Wami i wielu z Was pytało, kiedy znowu?

Dlatego z nieukrywaną przyjemnością zapraszamy opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i wody do wzięcia udziału w III Opolskim Plebiscycie Żeglarskim „Dar Opola”.
Już czas ponownie wyciągnąć na piedestał tych, co rozwijają i promują nasze opolskie żeglarstwo, tych którzy się nim bawią i tych którzy dopiero zaczynają, tych którym warto podziękować za ich żeglarska robotę.


Zasady pozostają niezmienne.
III Plebiscyt „Dar Opola” podzielony został na siedem kategorii: Żeglarz roku, Rejs roku, Wydarzenie żeglarskie roku, Sportowiec roku, Zdjęcie żeglarskie roku, Film żeglarski roku i Opowieść roku.
Do plebiscytu można się samemu zgłosić, ale też można zgłaszać innych, którzy są zbyt skromni by zrobić to samemu, a mają się czym pochwalić. Plebiscyt dotyczy opolskiego żeglarstwa i obejmuje lata 2021-2022. Z pełną świadomością rezygnujemy z roku 2020, który był dla wszystkich bardzo ciężki.

Od 21 stycznia 2023 roku strona www.daropola.pl jest już do Waszej dyspozycji.
Tam, po rejestracji, będzie można zamieszczać kandydatury w siedmiu kategoriach.
Kolejnym etapem będzie głosowanie.
Kapituła Opolskich Kapitanów wyłoni laureatów w siedmiu kategoriach, a internauci stoczą II bitwę morską w której przyznają złoty, srebrny i brązowy „Nagiel Daru Opola” na najlepsze trzy kandydatury ze wszystkich kategorii łącznie.

Po otwarciu strony www.daropola.pl prosimy Was o zarejestrowanie, przeczytanie i zapoznanie się z regulaminem, bo tam są szczegółowe zasady uczestnictwa w plebiscycie zarówno w charakterze głosującego jak i nominowanego. Potem zgłaszajmy opolskich żeglarzy oraz projekty do III Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego „Dar Opola”
Kandydatury będziemy zbierać do 28 lutego 2023 roku,potem II Bitwa morska
i Wielki Finał w kwietniu

All hands on the deck

Zobacz Także