II Opolski Dzień Rzeki

Shantowanie |
Park Nadodrzański przy kei Białej Floty. |
2016-06-26 |
1596
To druga edycja niepowtarzalnego pikniku nad Odrą organizowanego przez Stowarzyszenie „Pieśń spod żagli” we współpracy z Urzędem Miasta Opole oraz Mariną PJK Opole. Piknik odbędzie się tym razem 26 czerwca na błoniach Parku Odrzańskiego.

Już teraz mogą zgłaszać się chętni do wzięcia udziału w „Wyścigu Pagajowców” o beczkę miodu. Wystarczy że zbierzecie się w czteroosobowe. Zespoły – wiek, płeć i umiejętności żeglarskie bez znaczenia. W tym dniu na Odrę organizatorzy zrzucą na rzekę dwie łodzie żaglowe typu Omega i uruchomią wyścig na pagajach na 200 m.

Na każdej Omedze będzie doświadczony sternik z uprawnieniami. W wyścigach może wziąć maksymalnie osiem załóg. Wpisowe od załogi 40 zł. Wyścigi będą zabezpieczane przez Opolski WOPR oraz Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne a każdy uczestnik otrzyma na czas wyścigu kamizelkę ratunkową.

Wieczorem, ok. godz. 18:30 najlepsze załogi otrzymają nagrody z rąk Prezydenta Miasta Opola.
Dodatkowo załoga, która będzie wyglądać najbardziej efektownie i kolorowo (dodatkowo promowane są elementy wodno-żeglarsko-pirackie) otrzyma specjalną nagrodę Stowarzyszenia Pieśni spod żagli.

Zapisy do wyścigów należy wysyłać na: piesni_spod_zagli@interia.pl do dnia 24.06. W zgłoszeniu powinna znaleźć się nazwa zespołu, np: „Opolscy piraci”, nazwisko i imię kapitana zespołu, email i numer telefonu. Wpisowe wpłacamy w dniu imprezy.
Początek wydarzenia 26.06, niedziela o godz. 12:00

Tweet Share

Zobacz Także