II Festiwal Szanty w Operze

Shantowanie |
Opera Śląska |
2017-06-24 |
1908
Opera Śląska wraz z Opolskim Stowarzyszeniem "Pieśni spod żagli" zaprasza na drugą edycję festiwalu "Szanty w Operze".

Kiedy tylko wszystko się zazieleni, z nieba znikną wszelkie chmury, a uczniowie i studenci odsuną w niepamięć całoroczne trudy nauki, spotkamy się w Operze Śląskiej i będziemy wspólnie przeżywać nasze muzyczne święto.
Pokrzepieni sukcesem pierwszej edycji postanowiliśmy iść przetartym rok temu szlakiem i zaprosić Was na szantowy wieczór w doborowym towarzystwie, w niebagatelnym miejscu.
Tego wieczora czeka nas moc atrakcji, harmonijnej muzyki, dobrej energii i żeglarskiego humoru.
W tym roku na scenie zameldują się:

- OLD MARINNERS – zespół ze Skarżyska Kamiennej zafascynowany muzyką żeglarską i różnorodnymi folkowymi brzmieniami, które z polotem i finezją wplatają w swój autorski repertuar. Nie sposób nie poinformować tutaj, że posiadają w składzie kobiety, co sprawia, że wśród tegorocznych koncertów, właśnie ten będzie najatrakcyjniejszy wizualnie.

- BANANA BOAT – sekstet wokalny, o którego zasługach i klasie nie trzeba się specjalnie rozpisywać. Może nie są już młodzi, ale nie można powiedzieć, że starzy. Może nie są już piękni, lecz jeszcze nie straszą wyglądem. Za to śpiew… śpiew to ich najmocniejsza strona.

- NORTH CAPE – gospodarze wieczoru i dobry duch „Szant w Operze”.
Pięciu młodych, szalenie przystojnych mężczyzn o fenomenalnych głosach i niezaprzeczalnym uroku osobistym. Mocno udzielają się za granicą, gdzie pokazują, jak się śpiewa szanty w Polsce.

Zobacz Także