I Opolski Dzień Rzeki za nami - relacja Radio Opole

Shantowanie |
Park Nadodrzański przy kei Białej Floty. |
2015-06-29 |
870
I Opolski Dzień Rzeki za nami. Kapryśna pogoda nie przeszkodziła Opolanom w odwiedzeniu Parku Nadodrzańskiego. Udało się wszystko co zaplanowaliśmy. Świetne koncerty, super pokazy i widowiskowe wyścigi kajakowe, no i przede wszystkim nasza nowa propozycja czyli: wyścigi pagajowców.


Sporty wodne niemal w centrum miasta można było oglądać w trakcie Opolskiego Dnia Rzeki. Były zawody kajakarzy, pokazy ratownictwa wodnego, rejsy statkiem i zabawa na nabrzeżu rzeki w Opolu. Cel jest jeden - promocja Odry.<br />
Rozegrano również zawody regatowe między samorządowcami z ratusza i urzędu marszałkowskiego. Zwycięską drużyną okazało się Opole, której szefował Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta. Jak zaznacza Łukasz Śmierciak, zajmujący się promocją miasta, najważniejsze jest, że poprzez zabawę pokazuje się walory rzeki.<br />
- Dlatego zbieramy podpisy pod petycją, mającą na celu przywrócenie żeglowności Odry do klasy IV, umożliwiającej transport towarów. Odra w Opolu dostarcza już teraz wielu atrakcji, bo przecież jest przystań kajakowa, pływa statek wycieczkowy, odbywają się zawody. Należy wykorzystać potencjał tej rzeki – zaznacza Śmierciak.

- Sporty kajakowe przynoszą wiele radości, wiele wspólnego mają z naturą. To jest walka z różnymi przeciwnościami, a to ma wpływ na życie. Na kajaku łatwo zminimalizować stres, samo wiosłowanie powoduje, że dbamy o ogólną kondycję. Kajakarz musi mieć dobrą koordynację. To jest też dobra sportowa rywalizacja – mówi trener Romuald Figielus.

Opolski Dzień Rzeki został zorganizowany w stolicy regionu po raz pierwszy. Odwiedzający nabrzeże mogli wysłuchać muzyki szantowej, skosztować przysmaków przygotowanych przez opolską blogosferę, nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Radio Opole wydarzenie objęło patronatem medialnym.

Relacja TVP Opole
https://opole.tvp.pl/20650610/28-czerwca-2015?fbclid=IwAR2_vb8PspRRY1Ki9WnvMVUx-7m4vB5UYsI1Rihbjz3-cZJHbfs8PfrzxG4

Zobacz Także