Ach co to był za ślub... X Leciie zespołu Flash Creep

Shantowanie |
Filharmonia Opolska |
2014-01-18 |
1231
Ceremonią ślubną rozpoczął się koncert z okazji 10-lecia zespołu Flash Creep. W związek małżeński wstąpili na scenie Filharmonii Opolskiej członkowie zespołu Izabela Puklewicz oraz Maciej Łuczak. W koncercie „Wiem, że przetrwam każdy sztorm” biorą udział artyści z całej Polski. Można usłyszeć między innymi Cztery Refy, Mechaników Shanty, Ryczące Dwudziestki, Arka Wlizło, Andrzeja Koryckiego i Dominikę Żukowską, Marka Szurawskiego, Smugglers, Formacje, Sąsiadów,. Wydarzenie było transmitowane przez Radio Opole.

Dlaczego członkowie Flash Creep postanowili połączyć ślub z uroczystościami z okazji jubileuszu zespołu? - Dużo rzeczy robimy niestandardowo. Chcieliśmy wziąć ślub w miejscu, w którym spędziliśmy połowę życia. Nie chodzi o filharmonię, ale o scenę. Bierzemy ten ślub po dziewiętnastu latach wspólnego życia głównie po to, żeby córka nas nie wyprzedziła - śmieją się nowożeńcy.

- Twórcy piosenek żeglarskich to romantycy - komentuje Marek Szurawski, żywa legenda polskiej sceny szantowej. - Morze wymusza takie nastawienie i myślenie. To jest właściwie paradoks. Przez wieki utarło się, że człowiek morza jest twardy i odporny na trudy, brutalny wobec załogi i statku, którym dowodzi. Z drugiej strony pod tą skorupą najczęściej tkwi bardzo wrażliwe serce - podkreśla Szurawski.

Głównym organizatorem koncertu jest Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne "Pieśni spod żagli". Radio Opole objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym.<br />

Relacja z Radia Opole

Zobacz Także