24 czerwca 2020 odpłynął do Hilo kpt. Wojciech Siłka

Wieści z Kubryku |
Opole |
2020-06-28 |
1106
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o ostatnim rejsie Opolanina kpt. Wojciecha Siłki. Ten ostatni, niestety do Hilo.

Kpt. Wojciech Siłka Wojciech Siłka, profesor, wieloletni kierownik Katedry Pojazdów Wydziału Mechanicznego. Politechniki Opolskiej z żeglarstwem związany od 1948 roku. <br />

Jeden z nielicznych wybrańców uczestniczących w pierwszym, historycznym dziś już rejsie Zewu Morza do Narwiku w 1957 roku. Przez wiele lat związany z gliwickim Jacht Klubem „Śląsk”. W 1959 roku poprowadził swój pierwszy kapitański rejs na s/y Joseph Conrad. W latach sześćdziesiątych wielokrotnie prowadził krajowe rejsy, w których zapuszczał się do najdalszych zakątków Morza Bałtyckiego, m.in. do Zatoki Botnickiej, bez wchodzenia do zagranicznych portów. Bardzo często prowadził legendarną „140” s/y Joseph Conrad, która była jego ulubioną jednostką.

Od 1970 roku związany na stałe z Opolem. Członek Akademickiego Klubu Żeglarskiego w Opolu. Wielokrotnie prowadził opolskiego Biesa w rejsach szkoleniowo-stażowych dla członków AKŻ i innych opolskich klubów. Instruktor od 1958 roku. Członek zarządu PZŻ i członek Głównej Komisji Egzaminacyjnej PZŻ. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz PZŻ”. Współautor doskonałego podręcznika dla żeglarzy Astronawigacja żeglarska.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 29 czerwca 2020 w starej kaplicy cmentarza na Półwsi w Opolu przy ul. Cmentarnej 7a.

O godz. 10.00 wystawienie zwłok, a ok. godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb.

Zobacz Także