Tawerna

REJS PO DZIEJACH OPOLSKIEGO ŻEGLARSTWA

Album zawiera 464 strony pełne zdjęć i historii. Znajdziecie tam rozdziały poświęcone monografiom opolskich klubów żeglarskich. Łącznie 29 historii najważniejszych opolskich klubów, ośrodków i drużyn. Historię opolskich jachtów pełnomorskich i śródlądowych: m.in Daru Opola i mnóstwo nie publikowanych zdjęć i faktów. Historię s/y Biesa, Jotki-80, s/y Turawa/Miracle, a także pierwszego kabinowego jachtu na Opolszczyźnie i oczywiście wielu innych legendarnych opolskich jednostek. Kolejny rozdział przybliża sylwetki opolskich kapitanów. Od najstarszych do najmłodszych tych znanych i tych mniej.

Cena: 100 zł

Żeglarskie opowieści - Eugeniusz Kuźniewski

Opowieści moje nie są relacjami z poszczególnych rejsów. O wielu z nich nie warto nawet wspominać. Były, zmierzyliśmy się z żywiołami oraz Neptunem i na tym koniec. Z innych rejsów płyną jakieś doświadczenia, z których mogą korzystać młodsi adepci żeglarstwa. Resjy te odbywały się na takich jachtach ja: Dar Opola, Bies, Bolko, Aldis, Zamonit, Mas, Carbonia, Bagatela , Panorama, Dal II, czy Rinia. Jeżeli te opowieści uchronią chociaż niektórych od przykrych przygód, wówczas spełnią swoje zadanie.

Cena: 25 zł

Klątwa Caipirinhi

"Klątwa Caipirinhi" to historia krnąbrnego jachtu, który nie chciał płynąć na Bałtyk podczas rejsu dookoła Europy. Wszystko to odbyło się w okresie pandemicznym, w 2021 roku. Wyprawa rozpoczęła się w Šibenniku w Chorwacji i mimo przeciwności losu zakończyła w Świnoujściu. Autor, kpt. Ryszard Sobieszczański, wspólnie z kpt. Pawłem Białym i Robertem Urbaniakiem oraz z załogą zmagali się z ciągłymi awariami, sztormami i przede wszystkim kaprysami jachtu. Nie był to łatwy rejs, ale obfitował w niezliczoną ilość przygód, które zostały zawarte w niniejszej publikacji. Dodatkowo "Klątwa Caipirinhi" zawiera ponad trzysta świetnych zdjęć obrazujących te opowieści. Ryszard Sobieszczański - Opolanin od urodzenia, absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Kapitan jachtowy i przede wszystkim promotor żeglarstwa w województwie opolskim. Od 2011 roku założyciel i prezes Opolskiego Stowarzyszenia Pieśni spod Żagli. Twórca cyklu koncertów szantowych na Opolszczyźnie i Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego Dar Opola. Organizator rejsów dla opolskich żeglarzy na żaglowcach oraz na s/y Caipirinha. Współautor: "Śląskie zamki i pałace - Opolszczyzna" oraz autor publikacji: "Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa, 1945 - 2017". Autor programu na antenie Radia Opole: "Z pokładu Daru Opola". Do książki dodawany jest podwójny album CD, niedostępny w sprzedaży. Koncert zespołu Flash Creep i Stare Dzwony podczas II Gali Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego Dar Opola 2019.

Cena: 40 zł